Partnereink hírei

Hírek

I. Rotary Félmaraton, Debrecen. Páros verseny

Az év eleje miatt úgy döntöttünk, hogy váltóban csináljuk meg. A felkészülésbe bele is illett egy 10km-es "vágta". Laci (Dorner László) és én (Szentesi Tamás) neveztünk be a márciusi futásra. Az idő kellemes volt, a futás élményét csak az erős szél zavarta meg. A reggel, mint minden futónapon a nevezéssel kezdődött. Egy kis helyiségben volt a nevezés, ahol nagyon sok ember zsúfolódott össze. Nem volt kellemes. Aztán kiderült, hogy nem az általunk reggel megálmodott sorrendben adtuk le a nevezést, ezért Laci az én nevemmel ellátott rajtszámmal futott én meg az övével.

A váltásra azért volt szükség, mert jó eredményt akartunk elérni, és Laci jobb formában volt. Így a kezdést nekem kellett elvállalnom. A rajtrácson több száz emberrel együtt vártam a rajtpisztoly eldördülését. Laci az utolsó instrukciókkal látott el: Ne kapkodj, csak lazán, nem az elején kell hajtani, ne vigyen el a tömeg. Persze nem volt egyszerű mindet megfogadni. A tömeg természetesen vitt, de mint utólag kiderült ez nem is volt olyan nagy probléma. a tempó jó volt, a nagy szél ellenére is tudtam tartani. A részidőimből már az is látszott, hogy akár dobogós helyezés is benne van a teljesítményünkben. 10.6km után, 44:14nél adtam át a váltót Lacinak, aki akkor már tudta, hogy az első helyekért futunk, hiszen a hangosbemondó a második helyre tett minket a váltáskor. Nem is vette lazára az iramot, 18:45 alatt tolta végig az első körét. Ezzel 4 perccel jobbat ment mint én, aminek meg is lett az eredménye, hiszen a köre végén már megelőzte az elsőt, és magabiztosan haladt a győzelem felé. A tempó a második körében sem hagyott kívánni valót maga után, hiszen 12mp-el lett csak lassabb, ami a nagy szélben fantasztikus fizikumról ad tanúbizonyságot. 18:57-es második körével, 1:22:03as bruttó idővel intették le a váltót az első helyen. Ezzel felrakva az i-re a pontot ezen a szép szombat délelőttön. A rajtcsomag nagyon bőséges volt, tartalmazott aquapark kedvezményre jogosító belépőt, csokit, üdítőt, pólót és egyéb kuponokat. A kiszolgálás terén semmi probléma nem volt, jól megoldotta az I. Rotary félmaraton stábja. Az eredményhirdetést azonban nagyon elhúzták, úgy hogy mire Laci és én felállhattunk a dobogó legfelső fokára a több száz fős tömegből már csak a helyezettek, a stáb, és a későn beérők maradtak ott. És persze a legkitartóbbak a közönségből, akik arra vártak, hogy egy fényképet elkészíthessenek végre rólunk.