Partnereink hírei

Hírek

26. T-Home Vivicitta Városvédő Futás, Budapest

Az idő ismét kedvezett a futóknak. Szép április 10.-i napra keltünk. a pulcsi elfért rajtunk, de futáshoz nem lehetett volna kellemesebb időt kérni.  Mire odaértünk már nyüzsgött az 56-osok tere. Tele volt sátrakkal, sétáló versenyre készülőkkel. Minden korosztály képviseltette magát, voltak kicsik, nagyok, amatőrök és profik, babakocsisok, és családok. A szervezők mindenkire gondoltak a versenyszámokkal. A kis 3,5km-es Minicittától kezdve a Félmaratonig, mindenki megtalálhatta a magának való távot. A verseny előtti teendők gördülékenyen zajlottak, jó volt a szervezés. Kaptunk pólót, csokit, és a többi szokásost. A rajtrácson várakozó rengeteg, több ezer ember sem unatkozott, hiszen fantasztikus volt a hangulat. Egy hatalmas labdát indítottak el és ez végig ment a leghátsó emberig, mialatt Michael Sembello-tól a Maniac című szám ordított a hangfalakból.

Ez volt a Vivicitta dala. Ezután sorban indították a távokat. Először a kicsiket, majd a nehezebb versenyszámokban rajthoz állókat. Jómagam a 11,2km-es távon indultam. Többre nem vállalkoztam a hátproblémáim miatt. A futás előtt hosszas masszírozással nyugtattam magam, hogy meg tudom csinálni. Aztán Cseh Laci (úszó világbajnokunk) elsütötte a rajtpisztolyt és megkezdődött a Vivicitta. Az első kilométerekben éreztem, hogy visz a tömeg, és azt is, hogy ezt így nem fogom bírni. Próbáltam visszavenni, de a lábaim nem engedelmeskedtek. 3:40 körüli ezrekkel kezdtem, ami számomra nagyon erős volt. De a tempóm kitartott és végig sikerült 4en belüli ezreket futnom. Az utolsó egy kilométeren még tempót is tudtam növelni, és a befutón futotta erőmből még egy kis hajrázásra is, amellyel sikerült megelőznöm egy futótársamat. A futás után, ahogy az illik gratuláltunk egymásnak, hiszen mind a ketten megérdemeltük az elismerést. Jó időt futottunk. 45:19-el értem célba a 47. helyen, az 1796 Vivicitta távon induló férfiak közül, ami számomra felér egy győzelemmel. Jó érzéssel vettem hát át a befutócsomagot, és pihentem ki a városi futás merevítő fáradalmait.